Site icon Kancelaria Wróblewska

Wstępny plan restrukturyzacyjny

Wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego złożony przez wierzyciela osobistego

Zanim złożymy wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego, warto wiedzieć czym jest wstępny plan restrukturyzacyjny, jakie elementy musi zawierać oraz kto ma obowiązek jego sporządzenia. Dokumenty ten jest o tyle ważny, że od jego treści niejednokrotnie zależy sukces restrukturyzacji.

Kiedy sporządza się wstępny plan restrukturyzacyjny

Wstępny plan restrukturyzacyjny należy złożyć razem z wnioskiem o otwarcie:

Z obowiązku sporządzenia wstępnego planu restrukturyzacyjnego, zwolniony jest wierzyciel, który składa wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Z obowiązku tego nie jest już zwolniony kurator dłużnika, który występuje o otwarcie postępowania sanacyjnego.
Należy pamiętać, że obwieszczenie o ustaleniu dnia układowego w postępowaniu o zatwierdzeniu układu również wymaga sporządzenia wstępnego planu restrukturyzacyjnego. Ustawa jednoznacznie wskazuje, że obwieszczenia dokonuje się dopiero po sporządzeniu:

Wstępny plan restrukturyzacyjny sporządzany jest przez dłużnika. Jak pisaliśmy już o tym, od jego treści niejednokrotnie zależy sukces restrukturyzacji. Dlatego przy sporządzaniu wstępnego planu restrukturyzacyjnego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Wstępny plan restrukturyzacyjny elementy

Wstępny plan restrukturyzacyjny musi zawierać co najmniej:

 

 

 

Pamiętajmy, wstępny plan restrukturyzacyjny ma nie tylko pomóc nadzorcy w momencie sporządzania przez niego planu restrukturyzacyjnego. Jest to dokument, z którym ma prawo zapoznać się każdy z wierzycieli – a to oni przecież decydują o tym czy zagłosować za propozycjami układowymi, czy przeciwko.

Exit mobile version